• ارسطو : افلاطون برای من عزیز است ، اما حقیقت از او عزیزتر !
1
از سوگ سیاوش تا عاشورای حسینی: رهزنان به میراث ما یورش برده‌اند!

از سوگ سیاوش تا عاشورای حسینی: رهزنان به میراث ما یورش برده‌اند! حیدر سهیلی اصفهانی این روزها، هر جا که می‌رویم صدای ترانه‌های مداحی شده، برپاست. مطربان توبه‌کرده، دست از نوستالژی بر نمی‌دارند و گاهی کار را به جایی می‌رسانند که ترانه‌های جرک و تویست و کلا کاباره‌ای را به شور حسینی تبدیل می‌کنند.

نبرد کرکوک

سال گذشته، هنگامی که نیروهای عراقی، سرودخوانان به سوی موصل می‌رفتند، نوشتم و گفتم که نبرد موصل از اهمیت چندانی برخوردار نیست، چون نبردی در پس آن خواهد آمد که مهمتر است و آن نبرد کرکوک است.

ساعتی برای چرت زدن: از ایدئولوژی تا نان..!

 مدتی است که " ویرم " گرفته، هی دانلود می کنم. دانلود فیلم از آدم هایی که به هر جهت هوس کردند فیلم های با کیفیت خود را روی سایت های مختلف بگذارند. امروز رفتم سراغ کرۀ شمالی! هی دانلود کردم: جشن تولد رهبر کره! 


  • خبر داخلی
  • خبر خارجی
  • تحلیل ها
  • ورزشی
  • فرهنگی

 

راه آهنی به طول 77 کیلومتر ، هرات را به خواف در خراسان وصل می کند ...
راه آهن چاه بهار تا سرخس به راه آهن آسیای میانه و خط بزرگ شانگهای - اروپا وصل می شود ...

حیدر سهیلی اصفهانی 
صورت مساله -  
پس از بحرانی شدن وضع آب یزد ، قرار بود آب دبی خروجی کارون به خلیج فارس ، با لوله کشی برای یزد ارسال شود و از ریختن کارون به خلیج فارس جلوگیری شود .

شاهدان ساکت : وارثان بحران

حیدر سهیلی اصفهانی

چند روز پیش ، به مصراعی از زیارتنامه یا سوگنامۀ عاشورا می اندیشیدم : "  وَلَعَنَ اللهُ أُمَّةً سَمِعَتْ بِذلِكَ فَرَضِيَتْ بِهِ " 

 

1

 

آن مرد آمد ، آن مرد سوار بر تانک آمد !

کودتا و کودتای معکوس در خیابانهای ترکیه

حیدر سهیلی اصفهانی

چند روزی از کودتای ترکیه گذشته است . اما سردرگمی دربارۀ راست و دروغ این کودتا همچنان ادامه دارد . 


نویسنده : Shayan Sami​
 
چاقویی که 26 جولای 2016 ، گلوی کشیش 90 ساله در کلیسای نورماندی فرانسه را برید، ساخت "کارگاه های فتوا‌" در عربستان بود. حتی کامیونی هم که در نیس فرانسه، مردم را زیر گرفت و دهها نفر را کشت، در همین کارگاه ها تولید شده بود؛ درست مانند بمب ها و گلوله هایی که از آلمان گرفته تا خاورمیانه، مردم بی دفاع را "ترور" می کنند.

حیدر سهیلی اصفهانی

اصل مقاله به زبان انگلیسی در روزنامۀ تهران تایمز http://www.tehrantimes.com/news/404417/Children-riding-on-elephant-back


کسی که همیشه می گفت نه... رفت!

حیدر سهیلی اصفهانی

متن انگلیسی این مقاله در روزنامۀ تهران تایمز منتشر شده است : 

http://www.tehrantimes.com/news/403835/The-one-who-always-said-No-is-gone 

هفتهٔ پیش ، بی بی سی فارسی با سه انگلیسی ایرانی تبار ، دربارهٔ همه پرسی موجودیت انگلستان در اتحادیهٔ اروپا ، گفتگو می کرد. سخنان یکی از گفتگو کنندگان که از انگلیسی های بلوچ بود ، پیرامون دستآوردهای عضویت بود و نه کیفیت عضویت.

1 2

 

انسان دنبال حقیقت یا واقعیت است ؟ نه خیر ! انسان عاشق دروغ است . 
انسان به دروغ زیبا و پیچیده و جنچالی عشق می ورزد و از راست ساده و پیش پا افتاده متنفر است . انسان طبیعتا برای نجات جان خود به هر در می زند . حتی خود را به ذلت می کشد . اما دوست ندارد این را بگوید . دوست دارد این طور به تصویر کشیده شود : شمشیر به دست بی مهابا به سوی خصم می دود و جان خود را عاشقانه از دست می دهد.


سعودی ها ، همه چیزشان تاریخی است و ظاهرا برای امروزشان چیزی ندارند . از جمله یادی می کنند از تحریم شیرین نفتی غرب در سی ، چهل سال پیش و حالا امیدوارند که شاید بتوانند با کاستن از بهای نفت ، ایران را زمینگیر کنند و کاری کنند که ایران خودش دو دستی سوریه را به مخالفان بدهد .

فعلا که هرچه سعودیها رشته اند ، پنبه شده است . آیا می توانند این بار هم کاری کنند که ایران تصمیم بگیرد روابط خود را با غرب بهبود دهد تا دست کم از سعودیها نخورد ...  

1

 

ذوب آهن با شکیت پرسپولیس در آزادی ، گام بلندی به سوی قهرمانی جام حذفی برداشت ! 


آغاز فروش اینترنتی بلیت دیدار پرسپولیس و ذوب آهن 
تهران - ایرنا - فروش اینترنتی بلیت دیدار پرسپولیس و ذوب آهن در مرحله نیمه نهایی جام حذفی ایران آغاز شد ...
1

 

صحنۀ زیبای گیتاری روی گور حبیب ، فریادهای همکاری در رثای کیارستمی که " قاتل بین ماست " ! یادگاری از ادبیات فیلم فارسی . اشکهای همسران و دخترانی که در برابر آن همه ابراز محبت شوکه شده اند و حتی گله ها را به زبان محبت آمیزی بازگو می کنند .

1